mustafa@aymgumruk.com.tr
+90 324 239 06 32

Tunahan Gümrük Müşavirliği Kanal 7

Tunahan Gümrük Müşavirliği Kanal 7

Geniş bir hinterlant’a sahip olan Mersin Limanı, Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ithalat-ihracat kapısı olması yanında, Ortadoğu ülkelerinin de transit merkezidir.  Her türlü hizmeti verebilecek nitelikte oluşu, büyüklüğüne göre aynı anda 60’a yakın gemide yükleme- boşaltma yapılabilmesine dolayısıyla yılda 44 000 000 toplam yük giriş-çıkışı sonucunu doğuruyor.

Dünden bugüne bakacak olursak, ufak bir balıkçı köyünden, Türkiye’nin en büyük limanı haline gelen Mersin’in dönüşümünün temel nedeni bu gelişime paralel olan  gümrük kapılarıdır. Çünkü bu gelişimi büyütmek ve ilerletmek için yurt dışına ihraç etmek şarttır. Çağın getirdiği yenilikleri hizmet sektörüne yansıtacak uygulamalar ancak bu kalkınmayı devamlı kılabilir. Ancak uygulamanın içeriğini inceleyecek olursak; ithalat-ihtacat, antrepo hizmetleri ve taşımacılık hizmetlerinin kendi içinde işleyişini, misyon ve vizyonuna uygun aktarması sunduğu hizmetin gereğidir. Şüphesiz ki bu noktadaMersin Gümrük  Tunahan Gümrük bütün bu söz konusu gelişim ve büyümenin öncülüğünü yapmaktadır. Önemli bir detay var ki; günün şartlarına uygun çözümler üretmek adına, beyanname tescillerini ‘Elektronik Veri Transferi’ yöntemi ile gerçekleştirerek ,olası insan hatalarına fırsat dahi yaratmamak profesyonel yaklaşımın bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Mersin Limanıişlerimlerinde ihraç edilen malların mersin limanından çıktığı andan itibaren internet üzerinden takibi yine çağın gerektirdiği gelişime paralel sunulan bir hizmet anlayışıdır. Bu büyük organizasyonun işleyişinde alanının uzman kadrosu, bu ilerlemenin şüphesiz ki temel taşlarınu oluşturuyor.

 

Mersin Limanı’nda bu gelişiminin dünden bugüne yansıması olarak Tunahan Gümrük, büyümenin özetini bize gösteriyor ve Mersin Limanı büyümeye devam ediyor.

 

 

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin